Zdrada męża z prostytutką

Witam, mam ogromny problem, wlasnie dowiedzialam sie po 9 latach malzenstwa ze w tym roku maz zdradzil mnie z prostytutka i to 2 razy (sam mi o tym powiedzial). Jestem z nim nadal wciaz go kocham(mamy 8 letniego syna) mowi mi ze chce byc tylko ze mna i ze mnie kocha, ze nikogo nie szuka a to byla glupota dla niego nic waznego. Nie wiem co robic (czy dobrze robie bedac z nim dalej) mysle o tym codziennie. Dreczy mnie to caly czas. Duzo rozmawiamy na ten temat,widze ze on bardzo sie stara.

Skoro zależy Pani na mężu, a jemu zależy na Pani dobrym samopoczuciu, może będziecie Państwo skłonni rozpocząć terapię małżeńską. Wątpliwości, których Pani doświadcza nie znikną szybko, a i tak mogą wracać w zwykłych sytuacjach spadku zaufania, niepewności, braku poczucia bezpieczeństwa. Czasami jest warto walczyć o związek, ale starania męża i Pani , jeśli nie będą adekwatne, mogą również w niczym nie pomóc. Proszę spróbować skorzystać z pomocy doświadczonego terapeuty rodzinnego.

Zdrada, szczególnie jak nie jest jednorazowym wypadkiem- świadczy o jakimś kryzysie w małżeństwie, dystansie, trudności w realizacji potrzeb.
Podjęli Państwo decyzje o ratowaniu małżeństwa, potrzebne więc będzie odbudowanie poczucia bezpieczeństwa i zaufania, intymności i zaangażowania. Kluczowa jest jasna i szczera komunikacja, mówienie i swoich potrzebach i oczekiwaniach (wzajemne) i ustalenie nowych zasad funkcjonowania związku. To dużo pracy.
Polecam psychoterapię małżeńską, która pozwoli przyjrzeć się swojej motywacji, a dalej pracować nad tym wszystkim.