Zdrętwiały palec u dłoni po zaśnięciu na wznak oraz bóle głowy

Zauważyłam u siebie dość dziwną dolegliwość. Od paru miesięcy, gdy zasypiam "na wznak" i obudzę się w nocy, zawsze mam zdrętwiały mały (piąty) palec u prawej dłoni, czasem u obu. Nigdy mi się to nie zdarza w ciągu dnia czy jak śpię w innej pozycji. Dodam, że nie mam problemów ze snem, ale jeśli to istotne, to dokuczają mi dość lekkie względnie umiarkowane, rwące/kłujące bóle głowy, raczej punktowe w ciemieniu i potylicy także tylko po prawej. Co to może być? Czy muszę z tym iść do lekarza?

Należy zgłosić się do neurologa celem badania z wynikiem rentgena kręgosłupa szyjnego, pozdrawiam