Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zdrowy tryb życia po zapaleniu mięśnia sercowego

Witam.Piszę ponieważ,mój narzeczony (30 lat) od 2 dni źle się czuł.Objawy podobne do grypy a ostatniego dnia czuł bardzo mocny ucisk na płuca. Na pogotowiu dostał ketonal w kroplówce na zmniejszenie bólu.Następnie lekarze stwierdzili że wszystkie objawy i czynniki z badań wskazują na to iż narzeczony przeżył stan przedzawałowy oraz stwierdzono u niego zapalenie mięśnia sercowego. Chciałabym się zapytać jak teraz będzie wyglądać aktywność, życie oraz żywienie osoby po zapaleniu mięśnia sercowego?
ponad rok temu

Czy tabletki antykoncepcyjne zwiekszają ryzyko zakrzepicy?

Dzięki przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych możliwe jest zapobieganie ciąży. Ale czy możliwe jest także nabycie jakichkolwiek chorób? Prof. Tomasz Pasierski opowiada o związanym z przyjmowaniem antykoncepcji hormonalnej, ryzyku wystąpienia zakrzepicy.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Jeżeli to możliwe w każdym przypadku leczenie powinno być przede wszystkim przyczynowe, tzn. usuwające pierwotny czynnik sprawczy zapalenia. Niestety w większości przypadków nie jest ono możliwe. Zapalenie mięśnia sercowego o podłożu wirusowym leczy się objawowo, tzn. usuwa się następstwa i dolegliwości związane z procesem chorobowym. Stan przedzawałowy wymaga modyfikacji trybu życia, diety, czynników obciążających np plenie,pokarmy bogate w tluszcze itp. Proponuję zgłosić się do kardiologa.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy