Zdrowy tryb życia po zapaleniu mięśnia sercowego

Witam.Piszę ponieważ,mój narzeczony (30 lat) od 2 dni źle się czuł.Objawy podobne do grypy a ostatniego dnia czuł bardzo mocny ucisk na płuca. Na pogotowiu dostał ketonal w kroplówce na zmniejszenie bólu.Następnie lekarze stwierdzili że wszystkie objawy i czynniki z badań wskazują na to iż narzeczony przeżył stan przedzawałowy oraz stwierdzono u niego zapalenie mięśnia sercowego. Chciałabym się zapytać jak teraz będzie wyglądać aktywność, życie oraz żywienie osoby po zapaleniu mięśnia sercowego?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli to możliwe w każdym przypadku leczenie powinno być przede wszystkim przyczynowe, tzn. usuwające pierwotny czynnik sprawczy zapalenia. Niestety w większości przypadków nie jest ono możliwe. Zapalenie mięśnia sercowego o podłożu wirusowym leczy się objawowo, tzn. usuwa się następstwa i dolegliwości związane z procesem chorobowym. Stan przedzawałowy wymaga modyfikacji trybu życia, diety, czynników obciążających np plenie,pokarmy bogate w tluszcze itp. Proponuję zgłosić się do kardiologa.