Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zdwojenie UKM: co to jest?

Co to jest zdwojenie UKM?
ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam serdecznie,

    Zdwojenie układu kielichowo-miedniczkowego (ukm) to jedna z najczęstszych wad wrodzonych  układu moczowgo. W życiu płodowym w nerce dochodzi do wytworzenia podwójnego układu odprowadzającego mocz ( kielichów i miedniczek nerkowych oraz moczowodów ). W takiej sytuacji z nerki wychodzą 2 moczowody uchodzące do pęcherza moczowego.
   W większości przypadków wada jest bezobjawowa i nie wymaga leczenia. U części pacjentów ze zdwojeniem ukm ujścia moczowodów do pęczerza mogą być nieprawidłowo zlokalizowane prowadząc do zastoju moczu i zakażeń układu moczowego.

Lekarz rodzinny. Pracuje w Samodzielnym Zespole Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Targówek.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy