Antyrefleksy a ochrona wzroku

Witam, dużo pracuję przed komputerem, nie mam żadnej wady wzroku, jednak chciałam zadbać o to, by moje oczy nie popsuły się w wyniku pracy, jaką wykonuję (całe dnie przed monitorem). Polecono mi kupić tzw. "zerówki" z antyrefleksem, jednak na wielu forach przeczytałam, że to może jedynie pogorszyć wzrok. Czy to prawda? Czy zerówki z antyrefleksem nie chronią oczu przed zmęczeniem, promieniami itp.? Czy jeśli już mam antyrefleksy, to mam je odstawić i nie nosić? Bardzo chętnie dowiem się na temat antyrefleksów od specjalisty, bo sama już mam mętlik w głowie. Jakie są największe zalety antyrefleksów i czy noszenie zerówek z antyrefleksem korzystnie wpłynie na mój wzrok? Czym w ogóle jest antyrefleks i po co się go stosuje? Czy antyrefleksy wystarczająco pomogą mi zadbać o wzrok, czy może powinnam zastosować coś dodatkowo? Z góry dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Na szkła nanosi się różnego rodzaju powłoki. Najważniejszą powłoką jest antyrefleks. Każdego, kto nosi okulary, męczy odbijanie światła na soczewkach. Pojawiające się po obu stronach soczewek refleksy świetlne ograniczają czystość widzenia, rozpraszają uwagę i drażnią oczy.
Soczewki okularowe z powłokami antyrefleksyjnymi skutecznie ograniczają te niepożądane zjawiska.

ZALETY POWŁOK ANTYREFLEKSYJNYCH:

  • Eliminują niepożądane zjawiska odbicia światła, przez co do oka dociera prawie 100% światła.
  • Zapewniają lepszy kontrast widzenia
  • Zapewniają większą przejrzystość soczewek, które wydają się bardziej klarowne i niemal całkowicie niewidoczne.
  • Warstwa hydrofobowa będąca jednym z elementów powłoki antyrefleksyjnej, poprawia jej odporność na zaparowanie i zwilżanie wodą.
  • Nadają subtelną kolorystykę soczewkom, podnosząc estetykę okularów. Odbicia nie zakłócają kontaktu wzrokowego z rozmówcą.
  • Zmniejszają uczucie zmęczenia w trakcie pracy z komputerem, oglądania telewizji lub przebywania w pomieszczeniach ze sztucznym oświetleniem.
  • Zwiększają bezpieczeństwo prowadzenia samochodu, zwłaszcza podczas jazdy nocą lub w deszczu.

Dodatkowo na zmeczenie oczu przy długotrwałej pracy przy komputerze proponowałabym krople nawilżające, najlepiej bez konserwantów, np. Hyabak.

Pozdrawiam.