Zerwanie kontaktów przez przyjaciół po zdiagnozowaniu choroby nowotworowej

napisalam juz do kilku lekarzy od 2 tyg. nie dostalam zadnej odpowiedzi. Mam pytanie dlaczego duza ilosc moich przyjaciol jak sie dowiedzieli o mojej chorobie nowotworowej, a jest narazie ok-odsuneli sie nie telefonuja nawet, nie odpowiadaja na moje telefony, na imieniny pisza smsy. Po prostu za zycia skreslili mnie z zywych!

Dzień dobry,

Najlepiej jak Pani sama zapyta swoich przyjaciół dlaczego tak zareagowali na informacje o chorobie nowotworowej.

Witam, wiele osób nie wie jak się zachować, kiedy ktoś choruje, mają problem z odróżnieniem co jest taktowne, a co nie. Wahają się przed dzwonieniem. Nie wiedzą co mogą powiedzieć, mogą czuć się bezsilni. Ludzie często myślą, że pomoc to dawanie "dobrych rad", jak ich nie mają to milczą. Wiele osób ma trudność z przyjmowaniem łez, w byciu po prostu słuchaczem, bo wciąż im się wydaje powinni coś zrobić dla chorego. Nie wiem dlaczego tak postąpili Pani znajomi, może czekają na znak od Pani, że Pani im powie czego od nich potrzebuje. Jeśli nie odbierają telefonów, ich zachowanie świadczy o dużym lęku i chyba nie zdają sobie sprawy jak bardzo Panią ranią. Pozdrawiam