Zerwanie paznokcia z kciuka

Zerwałam cały paznokieć z kciuka. Właściwie podważyłam go przez przypadek tak,że cały się uniósł, ale został w macierzy, tylko tam się utrzymał. Położyłam go z powrotem, nie wyrywając i obłożyłam lodem. Teraz noszę na nim opatrunek i uważam, żeby go nie uszkodzić i nie zamoczyć. Czy przyrośnie z powrotem, czy może powinnam udać się do chirurga? Palec nie boli i nie ma krwiaka. Nieprzyjemnie pachnie kiedy zakładam świeży plaster.

Na pewno taki paznokieć nie przyrośnie z powrotem. Nieprzyjemny zapach może być związany ze stanem zapalnym łożyska paznokciowego. Radzę w tej sprawie jednak udać się do chirurga. Paznokieć zapewne zostanie usunięty, gdyż musi odrosnąć nowy o prawidłowej strukturze (stary może zaburzać odrost prawidłowy nowego i wywolywac stan zapalny).