Zespół dziadka do orzechów - leczenie

Witam!! Chciałabym się dowiedzieć na czym polega leczenie zespołu dziadka do orzechów??
ponad rok temu

Witam serdecznie,

    Zespół dziadka do orzechów polega na uciśnięciu żyły nerkowej lewej na poziomie skrzyżowania z tętnicą krezkową górną i aortą. Leczenie tego schorzenia jest operacyjne, zależy od wariantu wady i nasilenia dolegliwości. Zabieg polega na udrożnieniu uciśniętego naczynia i przwrócenia prawidłowego przepływu.