Zespół hipermobilności stawów i kręgosłupa oraz ból stawów

Witam. Mam 29 lat i od zawsze problemy ze stawami. Ostatnio Zdiagnozowano u mnie zespół hipermobilnosci stawow i kregoslupa. W skali Beightona 8/9. Nie mam pojęcia do jakiego specjalisty powinnam sie udać ani co robić by sobie pomoc. Bol towarzyszy mi codziennie. Prosze o pomoc i jakieś praktyczne porady. Dziękuje

Witam. Postępowanie w tego typu przypadkach uzależnione jest od całokształtu prezentowanych przez pacjenta objawów. Wdrożeniem odpowiedniej terapii ruchowej zajmują się specjaliści rehabilitacji.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji powinna Pani udać się na wizytę do specjalisty ortopedy, który wdroży odpowiednie postępowanie adekwatne do obecnego stanu klinicznego.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Z problemem hipermobilności sugeruję skonsultować się ze specjalistą ortopedą oraz rehabilitantem. W zależności od szczegółowych danych klinicznych specjalista wdroży dalsze postępowanie.