Zespół lęku uogólnionego a Fluoksetyna

Lekarz stwierdził u mnie zespol leku uogolnionego , kiedy mu opiwiedzialam ze za każdym razem jak odstawiam seronil po jakiś 10 miesiącach depresja i leki wracają...stwierdził ze powinnam ciagle przyjmować fluoksetyne i nigdy nie przerywać leczenia.czy na rację?

same leki nie wystarcza.potrzebna terapia rownolegle.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Dzień dobry,
sugeruję podjęcie psychoterapii, która w przypadku zaburzeń lękowych, a także depresji jest podstawową formą terapii. Skuteczność terapii jest często wyższa niż samego leczenia farmakologicznego, a i efekty trwają dłużej, chociaż czasem potrzeba kilkunastu spotkań aby odczuć różnicę. Można także łączyć terapię z lekami jeśli objawy są silne, jednak raczej jako wspomagania niż permanentne zalecenie. Polecam szczególnie podejście poznawczo-behawioralne (do poczytania o tym nurcie np. tu: http://poznacsiebie.pl/blog ). Myślę, że warto spróbować psychoterapii za nim zaakceptuje pani branie leków do końca życia. Psychoterapia dostępna jest także w ramach NFZ.

Pozdrawiam
-Bartosz Piasecki