Zespół policystycznych jajników a antykoncepcja hormonalna

Witam, mam 22 lata,w styczniu bylam na badanich w szpitalu na oddziale ginekologiczno-endokrynologicznym-stwierdzono zespół policystycznych jajnika.Od lutego brałam tabl. hormonalne `naraya` . Ostatnia tabl. wziełam w sierpniu po której wystapiło krwawienie.Pod koniec sieprnia bylam u ginekologa, na zdj. USG nie było widać powiekszenia jajników ponieważ bylo zbyt mała odległość czasowa od odstawienia.Na dzien dzisiejszy nie dostałam miesiączki ani zadnego krwawienia.Czego mogę się spowdziewać ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Brak miesiączki może być spowodowany albo ciążą albo nawrotem choroby czy też zaburzeniem gospodarki hormonalnej. Nie wiem ile trwały Pani cykle wcześniej, przed kuracją tabletkami antykoncepcyjnymi, stąd też podaje wszystkie możliwe przyczyny takiego stanu.