Zespół Ushera i metody leczenia

Witam mam 28 lat i zdiagnozowano u mnie chorobę zespół uschera nosze aparaty słuchowe oraz mam problemy z widzeniem w ciemności oraz mam małe pole widzenia ciężko mi jest poruszać się w miejscach ruchliwych i zatłoczonych. Wiem że obecnie nie ma skutecznej metody na wyleczenie mojej choroby. Mam więc pytanie jak wygląda obecnie sytuacja w kierunku znalezienia skutecznej metody leczenia tej choroby czy są prowadzone prace nad znalezieniem skutecznej metody leczenia oraz jakie są nadzieje.

Witam. Na dzień dzisiejszy nie ma leczenia tej choroby ze względu na genetyczny jej charakter. Są prowadzone badania nad modyfkowaniem genów odpowiedzialnych za tę chorobę na zwierzętach. Wyniki są obiecujące. Wymagają jednak dalszych badan i ew, wdrożenia do terapii u ludzi. Pozdr. Barnyk K.