Zewnętrzy wytrysk a ryzyko ciązy

Witam. chciałem się zapytać ile żyją plemniki na skórze po wytrysku...? to po 1 a po 2 czy istnieje możliwość zajścia w ciążę gdy wytrysk jest na zewnątrz i jak ręce są brudne od spermy i je wytrzemy o ręcznik a palcami wejdziemy w kobietę to może ona zajść w ciążę ?.. kobieta była w ostatnim dniu nie płodnym..

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W drogach rodnych kobiety plemniki żyją do 72 h. Poza ustrojem - trudno to określić, z całą pewnością dużo mniej. Szansa na ciążę w tej sytuacji jest raczej wątpliwa, choć nie można jej wykluczyć.