Zgaga i problem z przełykaniem

Witam. Przez około miesiąc miewałem zgagę. Dodatkowo towarzyszy mi problem z przełykaniem -Tak jakby częśc jedzenia staje w gardle i potrzebuje troche by sie ztrawilo (przy mocnym napieciu brzucha i pochyleniu, moge to wydalic) aczkolwiek juz sie duzo polepszylo. Aktualnie cwicze i spalam oraz zdrowo się odrzywiam(przytylem w 3 miesiace ok 38 kg.) Lecz pod lewym żebrem mam tak jakby kłucie, pobolewanie ? nie wiem czy to od ćwiczeń, gdyż dziwne, że w to boli w jednym miejscu. Co to jest ?Dziękuję

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do gastrologa. Prawdopodobnie jest to związane z zapaleniem błony śluzowej żołądka lub refleksem.