Zgaga i puste odbijanie a refluks

Witam mój problem jest następujący. Od jakiegoś czasu po okresie silnego stresu zaczęła się u mnie zgaga i uciążliwe puste odbijanie. Cały dzień dobrze się czuję natomiast wieczorem przed snem i już po położeniu się spać pojawia się zgaga. Rano dopóki czegoś nie zjem także ta zgaga jest. Oprócz tego nie widzę innych objawów. Proszę o pomoc bo bardzo martwię się czy to nie refluks :( O jakie badania ewentualnie prosić lekarza RTG przełyku czy gastroskopia. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Rzeczywiście warto udać się do gastrologa. Konieczne może okazać się wykonanie badania gastroskopowego, testu na obecność H. pyroli. Czasami wystarczą leki zmniejszające wydzielanie kwasów żołądkowych.