Zgrubienie na powiece

Witam prosze o informacje otóż zrobiła mi się kiedys na brzegu powiece dolnej grudka nie boląca i sama wyszła jak kulka przezroczysta i teraz czuje w oku ze znów się robi od czego to może być czy to kanaliki zapchane np po kremach itd ?

Witam. Zwykle są to zatykające się gruczoły zlokalizowane na brzegu powieki. Sytuację może poprawić okresowa pielęgnacja - przemywanie brzegów powiek (dostępne w aptekach preparaty: Blephaclean, Blephasol).