Zgrubienie po wycięciu żylaków

Witam, mam pytanie. Jestem 3 tygodnie po wycięciu żylaków w lewej kończynie dolnej. Siniaki już prawie zniknęły i ran po cieciach też prawie nie widać. Krótko mówiąc, goi się jak na psie :) Jednak zastanawia mnie jedna rzecz. W miejscu, gdzie był najbardziej widoczny żylak jest jakby opuchnięta żyła, długości około 10 cm. Proszę o odpowiedź, czy po jakimś czasie to zejdzie? Stosuje dwa żele i spray w miejscach gdzie były żylaki (na zmianę), biorę też leki doustnie. Jestem młodą osobą, więc to pogrubienie mnie niepokoi (również ze względów estetycznych). Dodam jeszcze, że jest to zupełnie niebolesne. Jedynie wyczuwalne przy nawet delikatnym dotyku. i trochę widoczne, kiedy stoję. Jestem osoba bardzo aktywna, niezwykle dużo biegam. Po jakim czasie mogę wrócić do treningów? Mam na myśli biegi o dystansie min 6 km. Bardzo proszę o odpowiedź. I z góry bardzo serdecznie dziękuję.

ponad rok temu

Trudno ocenić czym jest zmiana bez możliwości jej obejrzenia i zbadania. Jeśli jest niebolesna i miękka w dotyku możliwe, że jest to przestrzeń między skórą a powięzią. Skóra w tym miejscu była prawdopodobnie silnie rozciągnięta prze żylak i po jego usunięciu pojawiła się przestrzeń, która wypełnia się krwią. W takiej sytuacji najgorsze co można zrobić to smarować maściami i żelami na żylaki. Bowiem te leki zawierają substancje przeciwkrzepliwe, które nie pozwalają by ta przestrzeń się wykrzepiła i zarosła.

Możliwe też, że jest to żyła, która nie została do końca usunięta lub perforator w takiej sytuacji konieczna będzie reoperacja lub inny zabieg np. skleroterapia

Biegać Pani będzie mogła już w kilka tygodni po odstawieniu leków przeciwkrzepliwych jeśli nie ma żadnych niepokojących objawów.