Zgrubienie pod dolnym trzonowcem

Witam, Odkad pamietam mam na dziąsle takie zgrubienie, pod dolnym trzonowcem od strony jezyka. Nie boli, poprostu wyczuwam jezykiem ze z jednej strony te dziaslo jest proste a z drugiej wlasnie taka gulka. Co to moze byc ? Czy to taka budowa zeba?

Dzień dobry, jeżeli ząb jest zdrowy, może to być zgrubienie wywołane ustawieniem korzenia, który leży dojęzykowo. Może to być również zgrubienie kostne poqwstałe wskutek nadmiernej nadbudowy kości twardej, tak zwana egzostoza. Egzostozy nalży tylko wtedy usuwa, jeżeli ich usunięcie i blizny po zabiegu robią mniej problemów niż zachowanie egzostozy w jamie ustnej.