Zgrubienie wewnątrz wargi

Witam, od jakiegoś czasu wyczuwam blisko kącika ust, wewnątrz jamy ustnej, na granicy czerwieni górnej wagi guzek, zgrubienie. Na zewnątrz nie widać zmian czy owrzodzeń, tylko gdy dotknę mocniej językiem - zmiana jest niebolesne. Lekarz stomatolog powiedział,że jest to anatomiczne. Ja jednak się boję czy to nie jakiś rak- zmiana nie jest symetryczna - po drugiej stronie nie ma zgrubienia. Boję się gdyż mówi dziadek zmarł na raka ślinianki przyusznej.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tej sytuacji należy zgłosić się do chirurga.