Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 4 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zmiana rysów twarzy za pomocą aparatu [Specjalista radzi]

W nocy zaciskasz zęby do tego stopnia, że rano budzisz się z bólem żuchwy? Cierpisz na bóle głowy, karku, szumy w uszach? Masz zbyt wąskie usta lub twoja twarz wygląda na wiecznie zdziwioną? Te problemu mogą wynikać z nieprawidłowej budowy szczęki lub złego wypełniania zębów po leczeniu. Warto wybrać się wtedy do stomatologa, który może zaproponować założenie aparatu ortodontycznego.

Bez pełnego zapoznania się z Pani przypadkiem ciężko prognozować co do powodzenia przeprowadzanego leczenia. Bierny samoligaturujący aparat ortodontyczny - taki jak Damon - potrafi w pewnym stopniu rozszerzyć górny łuk zębowy. W zależności od ilości "potrzebnych" milimetrów podejmuje się decyzję o dodatkowym leczeniu ortopedycznym - na przykład aparatami epigenetycznymi, hyraxem itd. Decyzję powinien podjąć lekarz prowadzący i to jego proszę o to zapytać. Pozdrawiam

0

Dzień dobry Pani, zawsze powtarzam moim pacjentom, że zamki nie leczą, leczy lekarz, jeżeli ma Pani zgryz krzyżowy to znaczy , że jest wąska szczęka i niestety aparat Damona nie poszerzy tak jak zrobi to śruba Hyraks. Pozdrawiam :)

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy