Zgrzytanie zębami przez sen

Mam pytanie przez co zgrzyta sie zebami we snie? z natury jestem osoba nerwowa czy to moze ma tez wplyw ?

bruksizm czyli zgrzytanie lub zaciskanie zębów jest spowodowany min. stresem (zgromadzony stres musi się uwolnić i robi to właśnie w taki sposób). Bardzo pomocne w leczeniu bruksizmu są: samokontrola, masaże, odpowiednie ćwiczenia oraz szyna relaksacyjna wykonana w gabinecie.