Zgubienie opakowania tabletek antykoncepcyjnych a odstawienie preparatu

Biorę tabletki antykoncepcyjne Regulon. Zgubiłam opakowanie, miałam kończyć brać tabletki w środę, dziś już jej nie wzięłam (piątek) Jednak chce zrezygnowac całkowicie z brania jakichkolwiek tabletek antykoncepcyjnych. Co mam zrobić? nic? czy jednak muszę skończyć cykl, żeby osłona działała?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli chce Pani zakończyć przyjmowanie antykoncepcji nie ma problemu, jednak nie będzie Pani już chroniona przed ciążą. Należy więc stosować dodatkowe zabezpieczenie.