Zielone biegunki u 10-miesięcznego dziecka

Dzień dobry. Synek ma 10 msc. Od środy ma biegunkę. Kupy smierdzące, zielone. Wczoraj dostał od lekarza nifuroksazyd i enterol. Mniej się załatwia ale dalej zielone i wodniste. Leki bierze 1,5 dnia czy juz nie powinny działac? Martwię się czy to nie trzustka albo silniejsze zatrucie. Wypija 2 butelki mleka, duzo pic nie chce, ale stan ogólny dobry. W piatek miał podgorączkowy stan 37,7 ale przeszło. Kiedy leki powinny działać a kiedy powinnam ponownie zgłosci sie do lekarza. Synek nie wymiotuje

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli objawy nie ustąpią do 48h od włączenia leczenia lub jeśli zauważy Pani cechy odwodnienia u dziecka - skóra mało elastyczna, suchy język, podkrążone oczy, natychmiast należy skonsultować się z lekarzem.