Zielone zabarwienie stolca 3-letniego dziecka

Witam. Czy mleko krowie moze byc powodem zielonej kupki u mojej 3 letniej corki? Stolec ma normalna konsystencje. To nasze drugie podejscie do mleka gdyz wczesniej uskarzala sie na bole brzuszka wiec odstawilam i wrocilam do bebika, jak sie okazalo babcia zbyt gwaltownie wystartowala z mlekiem krowim- dolegliwosci ustapily teraz znowu podaje mleko krowie w malych ilosciach i rozcienczone z woda, bolow brzucha niema ale zielony kolor stolca wrocil. Czy to alergia?

Milena Lubowicz

Zielony stolec wskazuje, że dziecko ma problem z trawieniem mleka. Proszę spróbować następnym razem z mlekiem podać krople Delicol, zawierają one enzym laktazę, która powinna ułatwić trawienie. Gdyby nie było poprawy niestety trzeba się będzie jeszcze wstrzymać z podawaniem mleka.
Pozdrawiam