Zielone zabarwienie stolca u 41-letniego mężczyzny

Witam od kilku dni mam ciemno zielony kolor stolca. nie jadłem nic takiego by mógł być takiego koloru. Kilka dni temu przyjmowałem hydroxyzynum 10 mg. Przyjołem jej w ciągu doby łącznie około 150 mg. czy przyjmowanie leku mogło wpłynąć na kolor stolca? Dodam że pije od paru dni nektar z czarnej porzeczki. Mam 42 lata( M)Bardzo proszę o poradę czy jest powód do niepokoju ? Dziękuję

Marta Mielniczuk

Witam,
hydroksyzyna nie powoduje zmiany zabarwienia stolca. Może go natomiast zmieniać czarna porzeczka i to najprawdopodobniej powód zielonego koloru. Jeśli nie ma Pan niepokojących objawów np. biegunka, bóle brzucha, nie ma powodu do niepokoju. Pozdrawiam