Zielony kał u 6-miesięcznej córki

Witam. Moja 6 miesięczna córka od miesiąca robi zielone kupki. Karmiłam ją mlekiem modyfikowanym Bebiko 1 a teraz przechodzę na Bebilon 1. Oprócz tego dostaje Biogaia i Dicoflor. Kupkę robi około co 3 dni. Nie ma zaparć ani bólu brzucha. Czy powinnam się martwić tą zieloną kupką? Proszę o odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Przyczyną zielonego zabarwienia stolca niemowlaka może być spożywanie mleka modyfikowanego wzbogaconego o żelazo. Dopóki dziecko wydaje się zadowolone i nie ma problemu z zaparciami, nie należy martwić się na zapas kolorem kału. Powodem zielonego odcienia stolca może być również żółtaczka. Niemowlęta zmagające się z tą chorobą mogą mieć ciemnozielone lub zielonkawe kupy. Ten objaw zwykle ustępuje samoistnie, gdy dziecko wraca do zdrowia.