Zimne, bolesne, swędzące i zaczerwienione stopy - jak złagodzić te dolegliwości?

Witam. Najprawdopodobniej z powodu słabego krążenia jestem strasznym zmarzluchem. Zimą często przemarzam. Największy problem mam ze stopami, ktore są czasem cały dzień zimne szczególnie w pracy (do tego 8 godz. w butach spocone mimo iż zimne) i po kilku takich dniach moje palce są zaczerwienione bolesne i swędzą. Jak mogę złagodzić te dolegliwości? Proszę o pomoc.

Szanowna Pani, proszę dbać o komfort cieplny stóp- ciepłe skarpety, środki rozgrzewające a także udać się do lekarza pierwszego kontaktu. W niektórych przypadkach pomagają leki rozszerzające naczynia, np. nifedypina