Zimne dłonie i stopy u 18-latki

od jakiegoś czasu mam zimne dłonie i stopy nawet jeśli ćwiczę, czy wypije kieliszek na rozgrzanie to rozgrzewa mi się wszystko oprócz dłoni i stup co mi dolega słyszałam od kilku osób że może być to niebezpieczne

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Dolegliwości są najprawdopodobniej spowodowane zmianami naczyniowymi, natomiast niekoniecznie muszą być niebezpieczne. Warto skonsultować się z chirurgiem naczyniowym, który oceni czy w Pani przypadku istnieje jakaś przyczyna organiczna czy związane jest to z zaburzeniami o charakterze czynnościowym.