Zjedzenie bułki z metką w 35 tygodniu ciąży

Jestem w 35 tygodniu ciąży. Dziś na kolację jadłam bułkę z metką, potem wyczytałam, że jest to zakazane w ciąży. Boje się, ze mogłam tym zaszkodzić dziecku, mój ginekolog nigdy nie powiedział mi czego w ciąży jeść się nie powinno. Czy metka jest bardzo szkodliwa ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Sama w sobie nie. Chodzi tu o możliwości zarażenia się pasożytem jelitowym.