Zła morfologia, niski poziom żelaza

Mam 47 lat, w kwietniu byłam w szpitalu. Przy okazji badań okazało się, że mam słabą morfologię, żelazo... Brałam żelazo w płynie (żelaza w tabletkach, ze względu na ostre zaburzenia przewodu pokarmowego, nie mogę brać), dodatkowo piłam sok z pokrzywy, buraków, herbatę z pokrzywy do tego kaszanka, wątróbka i katowanie się na siłę jedzeniem, które miało mi podnieść wyniki z krwi... Zrobiłam kontrolne badania i jestem załamana, wyszły gorzej niż te w kwietniu... Co się dzieje? Proszę o pomoc. Moje wyniki KWIECIEŃ 2009 r.: Hgb 10,2 ; HCT 35,1; MCV 78,0; MCH 22,5; MCHC 28,9; RDW 15,7; ŻELAZO 42; reszta w normie. PAŹDZIERNIK 2009 r.: Hgb 8,9; HCT 27,9; MCV 67,0; MCH 21,6; MCHC 32,0; RDW 15,7; MPV 6,3; PDW 18,8; ŻELAZO 27. W między czasie brałam lek osłonowy, dzięki czemu mogę jeść surowe owoce i warzywa. Proszę o pomoc.

KOBIETA, 47 LAT ponad rok temu

Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Lek. Izabela Brym
60 poziom zaufania

Witam.

Postępująca anemizacja wymaga dalszej diagnostyki. Powinna Pani na wstępie wykonać badanie kału na krew utajoną, profil wchłaniania żelaza. Być może konieczne będą badania endoskopowe (gastro- i/lub kolonoskopia). Najlepszym rozwiązaniem w Pani przypadku będzie planowa hospitalizacja na oddziale wewnętrznym (należy pamiętać o odstawieniu doustnych opreparatów żelaza przed hospitalizacją!).

Lekarz na Oddziale I wewnętrznym i nefrologii w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty