Złamana szyjka kości udowej a niedrożność jelita cienkiego

Dzień dobry złamałem szyjkę kości udowej z przemieszczeniem dlatego mogłem chodzić w miarę normalnie mimo bólu i lekarz powiedział ze to tylko stłuczenie jednak gdy po tygodniu mnie bolało pojechałem na prześwietlenie gdzie okazało się ze jest szyjka złamana i nikt nie chciał operować czekając na miejsce u ortopedy wymiotowałem doszło do niedrożności jelita cienkiego i ogromnego żołądka. Co ma wspólnego Noga z jelitami i czy można było tego uniknąć stawiając szybciej diagnozę?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie można jednoznacznie powiązać złamania szyjki kości udowej ( w zasadzie jakiegokolwiek złamania ) z wymiotami i niedrożnością jelit. Czy miał Pan wykonywane badania w kierunku ustalenia przyczyny niedomogi przewodu pokarmowego. Jeżeli nie są one wskazane do wykonania bezzwłocznie.