Złamanie kompresyjne trzonu kręgu TH12 w opisie TK jamy brzusznej i osteopenia
W opisie TK jamy brzusznej jest wzmianka,ze mam złamanie kompresyjne trzonu kręgu TH12.Densytometria wykazała osteopenię,równocześnie od wielu miesięcy leczę anemię zażywając żelazo przepisane przez hematologa,wyniki morfolologii i markera CEA/ok.27 jednostek/budzą u lekarzy podejrzenie jakiegoś nowotworu.Dotychczasowe badania:gastroskopia,usg jamy brzusznej.TK jamy brzusznej z dwoma kontrastami,badanie kału na krew utajoną nie wykazały żadnych zmian nowotworowych.Nie wiem co myśleć o tym ?

KOBIETA, 69 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon