Zapytaj lekarza

7 3 6 , 4 7 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Złamanie kości ramiennej i zwichnięcie stawu łokciowego

zlamanie nasady i przynasady dalszej kosci ramiennej od strony bocznej z obieciem powierzchni stawowej ze zwichnieciem w stawie lokciowym i oderwaniem nadlykcia bocznego i glowki kosci ramiennej.zlamanie awulsyjne szczytu nadlykcia przysrodkowego z przemieszczeniem fragmentu kostnego 16+13mm do wewnatrz stawu.jakie grorza powiklania
ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Tak jak w każdym typie złamania możliwy jest opóźniony zrost złamania lub też brak zrostu złamanych kości skutkujący wytworzeniem stawu rzekomego. Przy uszkodzeniu dużych naczyń zaopatrujących nasadę i przynasadę można spodziewać się martwicy niedokrwiennej oderwanych kłykci. Do grupy powikłań natychmiastowych należą powikłania niedokrwienne w obrębie całej kończyny. Uszkodzenie przebiegających w pobliżu nerwów łokciowego , promieniowego oraz pośrodkowego może w rezultacie skutkować w późniejszym okresie deficytami neurologicznymi. Przemieszczenie i nieprawidłowy zrost odłamków może skutkować ograniczeniem ruchomości w stawie. Ograniczenie to może być także wynikiem przykurczu tkanek miękkich spowodowane zbyt długim unieruchomieniem. Ważne jest więc wczesne rozpoczęcie rehabilitacji, polegającej na ćwiczeniach ruchów w stawie ramiennym, co zapobiega pojawieniu się powikłań pod postacią wspomnianych przykurczów. Do wystąpienia powikłań predysponuje także zakażenie.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy