Zapytaj lekarza

1 , 0 3 1 , 3 6 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Złamanie kości ramiennej i zwichnięcie stawu łokciowego

zlamanie nasady i przynasady dalszej kosci ramiennej od strony bocznej z obieciem powierzchni stawowej ze zwichnieciem w stawie lokciowym i oderwaniem nadlykcia bocznego i glowki kosci ramiennej.zlamanie awulsyjne szczytu nadlykcia przysrodkowego z przemieszczeniem fragmentu kostnego 16+13mm do wewnatrz stawu.jakie grorza powiklania
ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Tak jak w każdym typie złamania możliwy jest opóźniony zrost złamania lub też brak zrostu złamanych kości skutkujący wytworzeniem stawu rzekomego. Przy uszkodzeniu dużych naczyń zaopatrujących nasadę i przynasadę można spodziewać się martwicy niedokrwiennej oderwanych kłykci. Do grupy powikłań natychmiastowych należą powikłania niedokrwienne w obrębie całej kończyny. Uszkodzenie przebiegających w pobliżu nerwów łokciowego , promieniowego oraz pośrodkowego może w rezultacie skutkować w późniejszym okresie deficytami neurologicznymi. Przemieszczenie i nieprawidłowy zrost odłamków może skutkować ograniczeniem ruchomości w stawie. Ograniczenie to może być także wynikiem przykurczu tkanek miękkich spowodowane zbyt długim unieruchomieniem. Ważne jest więc wczesne rozpoczęcie rehabilitacji, polegającej na ćwiczeniach ruchów w stawie ramiennym, co zapobiega pojawieniu się powikłań pod postacią wspomnianych przykurczów. Do wystąpienia powikłań predysponuje także zakażenie.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy