Złamanie kości szyjki kości udowej po potrąceniu przez samochód i zaburzenia snu

Mama miała złamanie szyjki kości udowej,po pątrąceniu przez samochód.Jest po operacji /endoproteza/. Operacja się udała. Jest już miesiąc po operacji i są ogromne problemy ze snem. Twierdzi że w nocy ma silny ból drugiej nie operowanej nogi. W dzień bóle ustają. Czy to możliwe aby ból był tylko w nocy,czy może to byćstre pourazowy,czy można podawqać środki nasenne.

Dzień dobry.
Proszę przede wszystkim skonsultować się z lekarzem prowadzącym. Jeżeli zostaną wykluczone przyczyny medyczne, wówczas można mówić o przyczynach emocjonalnych pourazowych.
Pozdrawiam.