Złamanie obojczyka u 8-letniego dziecka

Złamanie obojczyka u 8-letniego dziecka. Mój syn złamał obojczyk dwa tygodnie temu. Lekarze założyli mu gips. Po tygodniu podczas kontroli nie było żadnej poprawy, więc zmienili na gips "ósemkowy". Dziś mija dwa tygodnie, było kontrolne zdjęcie i kości nadal nie są zespolone - jedna jest wyżej, druga niżej (odstęp ok. 2-3 mm). Lekarz powiedział że to się zrośnie. Czy rzeczywiście tak będzie? I jak te kości się zrosną: jedna na drugiej? Proszę o poradę.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Bez oceny wizualnej nie można zbyt wiele powiedzieć. Niemniej jednak proponuje postępować zgodnie z ustaleniami z lekarzem.