Złamanie panewki biodra lewego bez przemieszczenia

Witam 27.02.2015r uległem wypadkowi na nartach trafiłem do szpitala w gorzowie stwierdzono według TK.złamanie panewki biodra lewego bez przemieszczenia po 8-dniach wypisano mnie do domu do poleżenia na około 5-6 tygodni za moją zgodą czy według pana moja decyzja była dobra .pozdrawiam,HR.

Operacja niepotrzebna, leżenie wystarczy 1-2 tyg a najważniejsze chodzenie przy pomocy kul bez obciążania tej nogi

Witam serdecznie,

Jeśli lekarz ortopeda wypisał Pana ze szpitala to znaczy, że nie było wskazań klinicznych do dalszej Pana hospitalizacji. Jeśli uraz był nietypowe tzn. upadł Pan z wysokości własnego ciała, bądź siłą, za pośrednictwem której doszło do urazu była nie współmierna do złamania, sugerowałbym wykonać badanie densytometryczne w lokalizacji odcinka lędźwiowego kręgosłupa oraz bliższego końca kości udowej (pot. szyjki kości udowej) w celu oceny masy mineralnej. Ponieważ złamanie mogło być w wyniku osteoporozy. Wówczas jeśli wynik wskazywałby na osteopenię lub osteoporozę, należałoby udać się do lekarza rodzinnego, reumatologa lub Poradni Leczenia Osteoporozy w celu konsultacji.

Pozdrawiam.