Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Złamanie panewki biodra lewego bez przemieszczenia

Witam 27.02.2015r uległem wypadkowi na nartach trafiłem do szpitala w gorzowie stwierdzono według TK.złamanie panewki biodra lewego bez przemieszczenia po 8-dniach wypisano mnie do domu do poleżenia na około 5-6 tygodni za moją zgodą czy według pana moja decyzja była dobra .pozdrawiam,HR.
MĘŻCZYZNA, 59 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Operacja niepotrzebna, leżenie wystarczy 1-2 tyg a najważniejsze chodzenie przy pomocy kul bez obciążania tej nogi

Kierownik oddziału urazowo-ortopedycznego w szpitalu w Przeworsku.
0

Witam serdecznie,

Jeśli lekarz ortopeda wypisał Pana ze szpitala to znaczy, że nie było wskazań klinicznych do dalszej Pana hospitalizacji. Jeśli uraz był nietypowe tzn. upadł Pan z wysokości własnego ciała, bądź siłą, za pośrednictwem której doszło do urazu była nie współmierna do złamania, sugerowałbym wykonać badanie densytometryczne w lokalizacji odcinka lędźwiowego kręgosłupa oraz bliższego końca kości udowej (pot. szyjki kości udowej) w celu oceny masy mineralnej. Ponieważ złamanie mogło być w wyniku osteoporozy. Wówczas jeśli wynik wskazywałby na osteopenię lub osteoporozę, należałoby udać się do lekarza rodzinnego, reumatologa lub Poradni Leczenia Osteoporozy w celu konsultacji.

Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy