Złamanie V kości śródręcza z przemieszczeniem a sztywność palców

Witam miałem złamana V kośc śródręcza z przemieszczeniem jestem w tej chwili 4 tygodnie po wyciągnieciu drutów ale staw palca z ręką jest sztywny i palec sie nie zgina i do końca nie prostuje boje sie ze staw mógł zostac zalany przez okostną czy jest to mozliwe? prosze o odpowiedz bo niewiem czy mam go próbowac na siłe zginac co powoduje duzy ból

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
W Pana przypadku wskazana jest rehabilitacja - należy skonsultować się z lekarzem rehabilitacji lub ortopedą, który zleci odpowiednie zabiegi.