Zapytaj lekarza

1 , 0 3 1 , 2 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Złamanie wyrostków kręgowych w odcinku lędźwiowym kręgosłupa

Witam Jakie obiawy wystepuja w zlamaniu, peknieciu wyrostkow kregowych? Jakie badanie najlepiej wykrywa zlamanie wyrostow kregowych w okolicy ledzwiowej i jak to sie leczy? Dziekuje
ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. W każdym typie urazu kręgosłupa może pojawiać się ból kręgosłupa, obrzęk i krwiak. Złamanie wyrostków poprzecznych może być wynikiem urazu bezpośredniego lub powstawać w mechanizmie pośrednim. Pośrednio pojawia się jako złamanie awulsyjne przez mięsień czworoboczny lędźwi. Objawy są charakterystyczne, bowiem występuje ból promieniujący do pachwiny i stawu biodrowego. Badaniem rozstrzygającym jest RTG lub rezonans magnetyczny. Stosuje się głównie leczenie zachowawcze, poprzez stosowanie unieruchomienia kręgosłupa, jednak decyzja o doborze leczenia podejmowana jest po ocenie zmian w badaniach obrazowych oraz w oparciu o zgłaszane dolegliwości. Po leczeniu ważna jest odpowiednia rehabilitacja.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy