Złamanie zęba i nieprzyjemny zapach

Witam. Jakiś czas temu (2 polowa grudnia) złamałam ząb. Byłam u dentysty i powiedział, że jedyne co mi zostaje to go wyrwać i wstawić np implant. Wiadomo że szybko go nie wstawie bo to spory koszt. Dodatkowo kazal mi sie zglosic w styczniu na kanalowe zeba obok Niestety nie mam pieniędzy i chvialabym sie dowiedzieć czy mogę poczekać okolo miesiaca ? Czy nic mi sie nie stanie, ponieważ od 3 dni czuje bardzo nie mily zapach z tego ukruszonego zęba i nie wiem czy mogę jeszze troche to przeciągnac

Im szybciej podejmie Pani leczenie tym lepiej.Samo nic się nie naprawi - może być tylko gorzej.Proszę postarać się rozwiązać swój problem w ramach NFZ.

W każdym przypadku zęba złamanego będzie się z niego wydobywał nieprzyjemny zapach. Jest to związane z procesami gnilnymi zachodzącymi w jego wnętrzu. Te same procesy są odpowiedzialne za wystąpienie stanu zapalnego. Natomiast kiedy on nastapi nie jestem w stanie odpowiedzieć. Zależy to od wielu czynników m.in. od zjadliwości bakterii, odporności organizmu itp. Pozdrawiam