Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 8 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Złamanie zęba po założeniu licówki porcelanowej i kompozytowej

Witam, rok temu miałam resekcje górnej 2 w tym roku mój dentysta na tej 2 założył mi licowke porcelanową .Wspomne ze ze zab był martwy .I było wszystko ładnie do miesiąca po założeniu tej licoweczki bo zaczęła odpadać niejednokrotnie aż zrobiono mi w końcu kompozytowa.Z nią pochodzilam tydzień bo zab sie łamał :(,
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na bolący ząb

Witam, zęby resekowane są zębami słabszymi i nie można wykonywać wkładów koronowo-korzeniowych, ponieważ korzeń takiego zęba jest o ok. 1/3 długości krótszy.Natomiast licówki, jeżeli ząb umocowany jest dobrze, tzn. nie rusza się, korona zęba nie osłabiona wielkimi wypełnieniami po obu stronach zęba, to można wykonać licówkę. Zgryz musi być prawidłowy.Pozdrawiam

0

Ząb był prawdopodobnie bez wkładu szklanego w kanale który gwarantuje retencję uzupełnienia protetycznego. Na martwego zęba mocno zniszczonego nie robi się licówek tylko korony które wzmocnią go z każdej strony. Teraz po złamaniu trzeba ponownie leczyć zęba kanałowo i odbudować na wkładzie.

Stomatolog i członek prestiżowych organizacji stomatologicznych.
0

Aby wykonać licówkę czy to porcelanową, czy kompozytową konieczna jest wnikliwa diagnostyka zgryzu. Uraz zgryzowy, bruksizm, parafunkcje mogą skutkować niepowodzeniem takiego leczenia. Należałoby najpierw przeprowadzić leczenie ww zaburzeń i dopiero potem przeprowadzić leczenie protetyczne.

pozdrawiam serdecznie

0

Witam. Nie wiem jakiej odpowiedzi Pani oczekuje, trudno cokolwiek stwierdzić bez zbadania sytuacji (warunki zgryzowe, ewentualne parafunkcje oraz kondycja samego zęba). Najrozsądniej będzie uzgodnić dalsze postępowanie z lekarzem, który licówkę wykonywał. Myślę, że znajdzie on satysfakcjonujące Panią rozwiązanie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy