Złamanie zęba poprzecznie w korzeniu

Dzień dobry W wyniku urazu rok temu ząb jedynka złamał się poprzecznie w korzeniu w 1/3 długości korzenia. Przy odnawianiu ukruszenia ząb reagował na ból więc chyba jest zywy. Teraz natomiast ząb się troszkę rusza przy mimice twarzy i boli dziąsło przykorzenne. To wszystko nastąpiło po zaczeciu stosowania szczoteczki elektrycznej, czy te wibracje mają jakiś wpływ na zrastanie się zęba ? Jaka jest szansa zrosniecia ? I po jakim czasie od zdarzenia? Co stosować a czego nie by pomóc zrastaniu ?

Szczoteczka nic do tego nie ma , zęby się nie zrastają , postępowanie z wyboru w takiej sytuacji do leczenie kanałow do szczeliny złamania , zakończone w szczelinie preparatem MTA , pozostawienie żywej miazgi w odłamie , szynowanie jedynki - takie postępowanie jeżeli nie ma przeciwskazań w badaniu Rtg