Złamanie zęba u 18-letniej osoby

Witam! przed chwilą złamał mi się zab, w zasadzie pół zeba, poł tego zeba znajduje się pod dziąsłem. Co teraz? konieczne jest usunięcie?

Witam, jeżeli pod dziąsłem, tzn. korzeń, czy tak? Jeżeli korzeń to można wykonać wkład koronowo -korzeniowy i na to koronę protetyczną. Ale powinien Pan zgłosić się do gabinetu, lekarz najprawdopodobniej skieruje Pana na zdjęcie rtg i dopiero wtedy podejmie ostateczną decyzję co do dalszego postępowania. Pozdrawiam