Złe położenie płodu

Czy jeżeli dziecko położone jest pośladkami w dół możliwy jest poród naturalny?

ponad rok temu

Lek. Monika Szafarowska

Witam!

W przypadku położenia miednicowego płodu (pośladkami w dół) o sposobie prowadzenia porodu decyduje lekarz ginekolog. Jeśli na podstawie przeprowadzonej oceny parametrów klinicznych stan płodu jest dobry i nie ma objawów zagrożenia życia, poród może odbyć się siłami natury. Cięcie cesarskie jest przeprowadzane: u pierwiastek, u kobiet , które poprzednią ciążę miały zakończoną cięciem cesarskim, w razie dysproporcji plodowo-miedniczej a także, gdy masa płodu jest >3800g lub <2000g.

Pozdrawiam