Złe samopoczucie a poziom kreatyniny poza normą

Dzień dobry! Poziom kreatyniny przekroczył u mnie normę wskazaną obok wyniku. Wynosi 0,98 mg/dl. Od półtorej miesiąca źle się czuję, nieustannie zażywam polopirynę w celu zniwelowania męczącego stanu rozbicia. Czuję tępe pobolewania w okolicy lędźwiowej. Dziękuję.

Lek. Marta Hat

Witam! Nie podaje Pani normy jaką posługuje się laboratorium. Wg norm książkowych wynik badania kreatyniny w surowicy jest prawidłowy (średnio przyjmuje się normę 62-124 mmol/l, czyli 0,7-1,4 mg/dl). Na podstawie samego opisu nie ma możliwości, aby dokładnie określić z czego wynikają Pani dolegliwości: należy udać się do lekarza rodzinnego, który zbada Panią fizykalnie i zaleci odpowiednie postępowanie. Jeżeli wykonywała Pani badania na zlecenie lekarza należy udać się do niego z wynikami. Dolegliwości mogą być wynikiem infekcji wirusowej, infekcji w drogach moczowych lub współistnieć, ze zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa. Pozdrawiam