Złe samopoczucie i osłabienie a możliwość wykonania podstawowych badań

Witam. Mam 25 lat. Ostatnio zaczelam sie gorzej czuc (codzienne bole glowy,oslabienie,zmeczenie). Jeszcze nigdy tak naprawde nie mialam robionych podstawowych badan np. krwi (lekarzy unikam-jakos nigdy nie jest mi po drodze). Czy to czas zeby to zmienic i wybrac sie do lekarza? Tylko co Mu powiedziec? Nie wysmieje mnie?

 Karol KoĹakowski

Tak, powinna się Pani udać do lekarza i absolutnie proszę nie myśleć, że Panią wyśmieje. Objawy, które Pani podaje są na tyle niecharakterystyczne, że mogą być powodowane zarówno błahymi przyczynami jak i też początkami niebezpiecznych schorzeń. Dlatego trzeba przede wszystkim wykluczyć te niebezpieczne przyczyny. Lekarz powinien panią dokładnie zbadać i zlecić podstawowe badania: morfologię krwi, EKG

Mikołaj Cyganok

Witam! Istnieje wiele przyczyn, mogących dawać wyżej wspomniane objawy, m.in. przemęczenie, stres emocjonalny, nieprawidłowa dieta, niehigieniczny tryb życia, choroby. Dlatego niezależnie od domniemanej przyczyny Pani dolegliwości, sugeruję udać się do lekarza rodzinnego, który zbierze wywiad, zbada Panią i pokieruje dalszą ścieżką diagnostyczną, co umożliwi mu wdrożenie odpowiedniego leczenia, jeżeli zajdzie taka potrzeba.