Złe samopoczucie, lęki i obawa przed wyjściem z domu

witam mam 32 lata od jakiegos czasu czuje sie nie fajnie wszystko robie mechanicznie mam dziwne objawy fizyczne drzenie rak zawroty glowy mdlosci uczucie dusznosci w klatce piersiowej potliwosc dloni i stop strach wyjscia z domu w obawie ze cos mi sie stanie zlego scisk rzoladka i czeste rozwolnienie , juz nie wiem co to moze byc boje sie o swoje zdrowie .

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultacje, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Leczenia Nerwic, Poradni Zdrowia Psychicznego (w ramach NFZ) lub prywatnie.
W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

Pani objawy wskazują na zaburzania lękowe, które objawiają się na poziomie psychosomatycznym (drżenie rąk, mdłości, zawroty głowy itp.). Niekiedy coś poważnego dzieje się w życiu, wiele osób ma skłonność to ignorować, potem zapomina o przyczynie, a ciało daje właśnie takie sygnały. To czas, aby zajęła się Pani sobą, w jakim momencie życia zaczęła Pani doświadczać tych objawów. Ważne, aby zdecydowała się Pani na psychoterapie, leki mogą wyciszyć Pani obawy, ale ich nie zlikwidują. Psychoterapia pozwala przepracować symptomy, aby nie wracały. Polecam

Dzień dobry, pani objawy wydają się mieć nerwicowe (lękowe) podłoże. Jeżeli sytuacja trwa od dłuższego czasu zachęcam do konsultacji i diagnozy psychologicznej. Psycholog - psychoterapeuta zaleci dalsze kroki postępowania. Rozpoczęcie psychoterapii i/lub wizytę u lekarza psychiatry. Pozdrawiam.

Prawdopodobnym jest, że rozwija się u Pani zaburzenie lękowe - lęk paniczny. Ale po trafną diagnozę powinna się Pani zgłosić osobiście do specjalisty. W wypadku zaburzeń lękowych dobrymi rezultatami cieszy się terapia poznawczo-behawioralna. Pozdrawiam.