Złe samopoczucie po wszczepieniu by-passów

Witam Moja Mama 61L 15 miesięcy po wszczepieniu bajpasów czuje się coraz gorzej. wszystko ją boli i nikt - żaden lekarz ani rehabilitant - nie może jej pomóc. Najgorsze jest to, że nie może się sama uczesać bo uniesienie rąk ponad szyję sprawia wielki ból. Czy to jest normalne? Czy osoby po bajpasach nie mogą unosić rąk? Rehabilitanci (dwóch) zabraniają ćwiczeń po to ponoć może zaszkodzić Proszę o pomoc

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do kardiologa. Nie jest prawdą, że osoby po tego typu zabiegu skazane są na ból, podobnie jak nie zgodziłbym się ze stwierdzeniem iż nie można wykonywać ćwiczeń.