Źle się czuję i podejrzewam depresję

Nic mi się nie chce, najchętniej bym nic nie robił, im więcej mam na głowie, tym gorzej się czuję. Mam ogromne problemy z koncentracją i pamięcią, bóle głowy, czuję się ospały. Najczęściej dolegliwości przychodzą, kiedy jestem sam i zaczynam o wszystkim myśleć. Ciągle się boję, że moja dziewczyna mnie zdradzi bądź też zostawi. Co powinienem zrobić?

ponad rok temu

Czy autyzm jest wyleczalny?

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, czy autyzm jest wyleczalny.

Paulina Witek Psycholog, Warszawa
74 poziom zaufania

Witam serdecznie!

Objawy takie jak bóle głowy, ciągła ospałość, problemy z koncentracją i pamięcią mogą być przejawem depresji. Jak sam Pan podkreślił, pojawiają się w samotności, która sprzyja nieprzyjemnym rozmyślaniom. Jednocześnie tej samotności i bycia porzuconym bardzo się Pan boi. Ten lęk i wspomniane wcześniej objawy najlepiej skonsultować z psychologiem lub lekarzem psychiatrą. Nie należy ich lekceważyć, ponieważ depresja wymaga specjalistycznego leczenia. Dlatego gorąco namawiam do wizyty w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Życzę szybkiego powrotu do zdrowia!
Łączę pozdrowienia!

Mgr psychologii klinicznej, psychoterapeuta.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty