Źle się czuję i podejrzewam depresję

Nic mi się nie chce, najchętniej bym nic nie robił, im więcej mam na głowie, tym gorzej się czuję. Mam ogromne problemy z koncentracją i pamięcią, bóle głowy, czuję się ospały. Najczęściej dolegliwości przychodzą, kiedy jestem sam i zaczynam o wszystkim myśleć. Ciągle się boję, że moja dziewczyna mnie zdradzi bądź też zostawi. Co powinienem zrobić?

ponad rok temu

Paulina Witek Psycholog, Warszawa

Witam serdecznie!

Objawy takie jak bóle głowy, ciągła ospałość, problemy z koncentracją i pamięcią mogą być przejawem depresji. Jak sam Pan podkreślił, pojawiają się w samotności, która sprzyja nieprzyjemnym rozmyślaniom. Jednocześnie tej samotności i bycia porzuconym bardzo się Pan boi. Ten lęk i wspomniane wcześniej objawy najlepiej skonsultować z psychologiem lub lekarzem psychiatrą. Nie należy ich lekceważyć, ponieważ depresja wymaga specjalistycznego leczenia. Dlatego gorąco namawiam do wizyty w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Życzę szybkiego powrotu do zdrowia!
Łączę pozdrowienia!