Złe wyniki morfologii krwi a anemia

Dzień dobry! Od jakiegoś czasu mam problemy z morfologią krwi - zbyt mało czerwonych krwinek, zbyt dużo monocytów itp. Ciągle czuję się ospała - potrafię spać do 12 godzin. Moja normalna dzienna dawka snu to 8-9 godzin. Czuję ukłucia w klatce piersiowej, ciężko mi się oddycha, dość często boli mnie głowa. Do tego ostatnio zauważyłam, że mam problem ze świądem - drapię się non stop - nie mam żadnych zmian, czerwone miejsca pojawiają się dopiero po tym jak zacznę je drapać. Po kilku godzinach w miejscach podrapania pojawiają mi się siniaki i krwiaki. Czy jest to coś niepokojącego? Powinnam zrobić jakieś badania? Za wszelkie informacje serdecznie dziękuję.

Lek. Marta Hat

Witam! Wspomniała Pani o problemach z morfologią krwi: warto byłoby przytoczyć ostatnie wyniki oraz datę ich wykonania. Możliwe, że wskazane będzie jej powtórzenie (jeżeli badanie było odległe) lub leczenie skorelowane z tym co przedstawia wynik. Opisywane przez Panią objawy mogą wynikać ze zmian w morfologii - osłabienie, męczliwość, zawroty głowy mogą świadczyć o anemii. Skłonność do powstawiania siniaków i podbiegnięć krwawych może być związana ze zmianami morfologii, ale niekoniecznie. Dalsze postępowanie zależy od wyników badań. Pozdrawiam serdecznie!