Złóg w kielichu górnym objęty dalszym leczeniem

Witam ponownie,Panie doktorze proszę o wytłumaczenie mi co tz. ''Cytuję"badanie USG wskazuje że złóg w kielichu górnym powinien być objęty dalszym leczeniem,metodą z wyboru będzie zabieg ESWL,dziękuję

Witam ponownie.
Złogi o tej średnicy mogą być powodem silnych dolegliwości bólowych nazywanych kolka nerkową gdy przemieszcza się złóg z kielicha do miedniczki nerkowej apotem do moczowodu/to taki przewód łączący nerkę z pęcherzem moczowym/ niestety złogi o średnicy powyżej 10mm rzadko same się wydalają.Pacjenci wymagają wtedy pilnego leczenia za biegowego.Można temu zapobiegać wykonując zabieg ESWL .Jest to 1 dniowa procedura podczas której złóg za pomocą maszyny ESWL kruszony jest na drobniejsze odłamki które mogą same się wydalić.Zapewne lekarz urolog dokładniej opowie Pani o tym sposobie leczenia kamicy nerkowej.Pozdrawiam